Gerbiami klientai,
mes džiaugiamės turėdami galimybę pacientams Lietuvoje tiekti vieno geriausių pasaulyje gamintojų – Medtronic, medicinos priemones. „Monameda” jau ilgus metus veikia patikimai, nuolatos ieško geriausių sprendimų ir investuoja, norėdama suteikti galimybę diabetu sergantiesiems pacientams naudoti pažangiausias diabeto kontrolės priemones.
Tiekdama insulino pompas, kurių nuomos išlaidos pacientams yra kompensuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, „Monameda” visais atvejais privalo veikti ir veikia teisės aktų numatyto reguliavimo ribose. Teisės aktai nenumato taisyklių, susijusių su insulino pompos pacientui keitimu į kito modelio insulino pompą. Valstybė taip pat nėra numačiusi išlaidų, susijusių su tokiu insulino pompos keitimu, kompensavimo. Tai reiškia, kad „Monameda” neturi pareigos keisti klientui išnuomotos insulino pompos į kito modelio pompą, o susijusios išlaidos „Monameda” nėra kompensuojamos.
Toliau plačiau paaiškiname aktualų teisinį reguliavimą, susijusį su insulino pompų, kurių nuoma pacientams yra kompensuojama iš PSDF biudžeto lėšų, nuoma. PSDF biudžeto lėšomis yra kompensuojama tų insulino pompų nuoma, kurios yra įrašytos į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis nuomojamų medicinos priemonių, būtinų sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, sąrašą, kurį tvirtina Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras. Šis sąrašas nenumato konkrečių insulino pompų modelių, kurių nuomos išlaidos yra kompensuojamos. Tiek insulino pompos Medtronic Minimed 640G/740G, tiek insulino pompos Medtronic Minimed 780G, pagal galiojantį reguliavimą, yra laikomos to paties pavadinimo PSDF biudžeto lėšomis nuomojamomis medicinos priemonėmis. Tai reiškia, kad tiek insulino pompos Medtronic Minimed 640G/740G, tiek insulino pompos Medtronic Minimed 780G, reguliavimo dėl jų nuomos išlaidų kompensavimo prasme, yra laikomos analogiškomis insulino pompomis („Insulino pompos su glikemijos įvertinimo, naudojant integruotą nuolatinio gliukozės matavimo jutiklį, ir insulino švirkštimo sustabdymo, sumažėjus glikemijai, funkcija“), t.y. jos pacientams yra skiriamos esant tokiomis pačiomis sąlygomis, ir jų kompensuojama nuomos kaina yra tokia pati.
Atsižvelgdama į klientų interesus, „Monameda” gali keisti su klientu sudarytą sutartį dėl konkrečios klientui išnuomotos insulino pompos, ją pakeičiant kita. Visais atvejais sutartis gali būti keičiama tik abiejų šalių sutikimu, su kiekvienu klientu individualiai aptartomis ir jam priimtinomis sąlygomis.
Jeigu turėtumėte papildomų klausimų, visuomet esame pasiruošę bendradarbiauti. Prašome kreiptis į atsakingą  „Monameda” darbuotoją –  pardavimų vadovę Ievą Žulonienę tel. +370 600 15 946