MiniMed™ 780G automatizuota sistema (AHCLS – advanced hybrid closed-loop system)

Dabar su nauju nekalibruojamu Guardian™ 4 gliukozės jutikliu

〉  Technologiškai pažangiausia diabeto gydymo sistema.

〉  Automatiškai reguliuoja bazinio insulino tiekimą.

〉  Padeda išvengti aukšto gliukozės lygio, tiekia daugiau insulino, jei gliukozė didėja.

〉  Anksti pradeda koreguoti aukštą gliukozę, dar prieš jai pakylant. Tiekia mažas, automatines boliuso korekcijas kas 5 minutes.

〉  Padeda išvengti hipoglikemijos, tiekia mažiau insulino, jei gliukozė mažėja.   

〉   Safe Meal Bolus – saugos funkcija. Sumažina valgio boliusą, jei numatoma hipoglikemija.

〉  Skirta naudoti 7-80 metų amžiaus pacientams, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu, kurių visa kasdienė insulino dozė yra 8 vienetai per parą ir daugiau.                                                                                                                     

 Tikslas – išlaikyti gliukozės lygį kraujyje tikslinėse gliukozės ribose (TIR – Time In Range) > 70 % ir HbA1c < 7,0 %     

 

             

MiniMed™ 780G sistemos duomenis galite matyti savo išmaniąjame telefone. Tam turite atsisiųsti nemokamą “MiniMed™ Mobile“ programėlę  iš „iOs App Store“ arba „Android Google Store“ į bet kurį suderinamą išmanųjį telefoną. Jūsų priežiūros partneriai arba šeimos nariai taip pat gali matyti jūsų duomenis. Galite turėti iki 5 priežiūros partnerių. Jie turės atsisiųsti programėlę „CareLink™ Connect“ į savo suderinamą išmanųjį telefoną.

MiniMed Mobile prietaisų suderinamumas

CareLink Connect prietaisų suderinamumas

„Naudodamasis šia sistema pirmą kartą gyvenime galėjau atitraukti savo mintis nuo visų diabeto gydymo ir kontrolės dalykų. Kol nepabandžiau, nežinojau, kiek daug laiko man tai užėmė!”

MiniMed ™ 780G vartotojas

 

Techninės specifikacijos

Atsparumas vandeniui
Pagaminimo metu bei tinkamai įdėjus insulino rezervuarą pompa yra atspari vandeniui iki 2,4 metro gylio ir iki 30 minučių.
Aplinkos sąlygos
MiniMed™ 780G insulino pompos sistema sukurta taip, kad atlaikytų daugumą sąlygų, su kuriomis susiduriate kasdieniame gyvenime. Pompos laikymo temperatūros diapazonas yra nuo -20ºC iki 50ºC. Oro slėgio diapazonas yra nuo 700 hPa iki 1060 hPa (10,2 psi iki 15,4 psi).
Nustatymų diapazonas
 Pompos veikimo diapazonas yra nuo 10,2 psiA (70,33 kPa) iki 15,4 psiA (106,18 kPa)
 Saugojimo diapazonas yra nuo 7,2 psiA (49,64 kPa) iki 15,4 psiA (106,18 kPa)
Insulino tipas
Greito veikimo U100 insulinas (HumalogR ir NovoRapidR), kurį paskyrė sveikatos priežiūros specialistas.
Bolius tiekimas

Bolius greitis

  • Standartinis : 1.5 vieneto per minutę
  • Greitas : 15 vienetų per minutę

Programavimo žingsnis

  • 0.025 vieneto
  • 0.05 vieneto
  • 0.1 vieneto
Max bolius 25 vienetai
Bazės greitis
Nuo 0 iki 35 vienetų per valandą
Ekranas
  • Spalvotas ekranas su automatiniu ryškumo reguliavimu
  • Foninio apšvietimo laikas 15 sekundžių (numatytasis), 30 sekundžių, viena minutė, trys minutės
Baterija ir maitinimas
Pompai reikalinga viena nauja AA (1,5 V) baterija. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite naują AA ličio (FR6) bateriją. Pompai taip pat tinka AA šarminė (LR6) arba visiškai įkrauta AA NiMH (HR6) nikelio-metalo hidrido įkraunama baterija.
Pompos atmintis
Bet kuriuo metu galite peržiūrėti 35 dienų pompos istoriją.
Dydis
Pompos matmenys centimetrais yra ne didesni kaip 10,2 ilgio x 5,8 plotis x 2,8 gylis. Insulino pompos masė be baterijos ir eksploatacinių medžiagų yra mažesnė nei 117 gramų.
Garantija
  • Insulino pompa : 4 metai
  • CGM siųstuvas : 1 metai

Suderinami produktai

Rezervuarai
Medtronic rezervuaras MMT-332A, 3.0 ml (300 vienetų), Medtronic rezervuaras MMT-326A, 1.8 ml (180 vienetų)
Kateteriai
 Medtronic Diabetes siūlo platų infuzinių rinkinių asortimentą, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią savo patogumui ir saugumui  https://www.monameda.lt/biblioteka/minimed-kateteriai/
Guardian™ Link 4 Siųstuvas
Naudojamas su pompa nuolatiniam gliukozės stebėjimui (CGM). Prietaisas, jungiamas prie gliukozės jutiklio. Siųstuvas renka jutiklio išmatuotus duomenis ir belaidžiu būdu siunčia šiuos duomenis į stebėjimo įrenginius.
Guardian™ 4 gliukozės jutiklis ir siųstuvas 
Naudojamas su pompa nuolatiniam gliukozės stebėjimui (CGM). Jutiklis yra nekalibruojamas. Jis matuoja gliukozės kiekį kas 5 minutes, tai yra 288 kartus per dieną, ir suteikia Jums ir Jūsų pompai naujausią informaciją apie tai, kokia yra Jūsų gliukozė  ir kuria kryptimi  ji keičiasi. Šiuos duomenis pompa taip pat naudoja, kad įspėtų Jus apie artėjantį aukštą arba žemą gliukozės lygį. Jutiklis veikia 7 paras.
Aksesuarai
Yra daug būdų, kaip dėvėti insulino pompą. Pompą galite pritvirtinti prie juosmens ar diržo, apsaugoti ją kišenėje ar net prisegti po drabužiais  https://www.monameda.lt/biblioteka/aksesuarai/

Dažniausiai užduodami klausimai

Kam rekomenduojama ši insulino pompa?

MiniMed™ 780G sistema patvirtinta žmonėms, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu, 7 metų ir vyresniems, kurių paros insulino dozė yra 8 vienetai ar daugiau.

Ar sistema susisiekia su mano išmaniuoju telefonu?

Taip. Naudodami MiniMed™ 780G sistemą galite lengvai sekti gliukozės kiekį ir peržiūrėti pranešimus bei įspėjimus savo išmaniajame telefone. Tam turite atsisiųsti „MiniMed™ Mobile” programėlę. Iki 5 priežiūros partnerių gali būti pakviesti atsisiųsti „CareLink™ Connect“ programėlę ir savo telefonuose stebėti Jūsų gliukozės reikšmes realiuoju laiku. Galima atsisiųsti nemokamai daugeliui iOS ir Android išmaniųjų telefonų. Norėdami sužinoti, ar Jūsų išmanusis telefonas yra suderinamas, žr. šią informacinę lentelę https://www.monameda.lt/biblioteka/minimed-mobile-programeles-ir-mobiliu-prietaisu-suderinamumas/

Kuo tokia išskirtinė yra MiniMed™ 780G sistema?

MiniMed™ 780G sistema automatiškai reguliuoja insulino tiekimą pagal Jūsų poreikius, kad būtų lengviau stabilizuoti gliukozės kiekį. Joje yra pažangus diabeto valdymo automatizavimo lygis, žinomas kaip SmartGuard™ technologija. Jei Jūsų gliukozės lygis yra aukštas, tai sistema suteikia daugiau insulino. Jei gliukozės lygio tendencija yra mažėti, insulino skiriama mažiau arba jo visai neskiriama. Dabar sistema netgi geba pakoreguoti aukštą gliukozės kiekį tais atvejais, kai angliavandenių skaičiavimas nėra tikslus.

Kuo skiriasi sistemos naudojimas nuo pačios insulino pompos naudojimo?

MiniMed™ 780G sistema automatiškai koreguoja bazinio insulino tiekimą pagal nuolatinio gliukozės stebėjimo (CGM) reikšmes. Tai reiškia, kad pompa automatiškai gauna gliukozės rodmenis iš „Guardian™ Sensor 4“ ir siųstuvo, o tada tiekia kintamą insulino normą 24 valandas per parą, atsižvelgiant į Jūsų asmeninius poreikius. Ši integruota sistema, kurią sudaro insulino pompa ir CGM, kurie kalba vienas su kitu, gali padėti stabilizuoti gliukozės kiekį ir sumažinti tiek aukštą, tiek žemą gliukozės kiekį.

Ar man vis tiek reikia tikrinti gliukozės kiekį kraujyje duriant pirštą ir susileisti pačiam  insuliną ?

Kai naudojate insulino pompą, labai sumažėja dūrių skaičius – iki 90%.* Prie kūno tvirtinamame infuzijos rinkinyje yra maža lanksti plastikinė kaniulė, kuri įvedama po oda ir keičiama kas 2 -3 paras. CGM gliukozės jutiklis įvedamas kas 7 dienas. „SmartGuard™“ funkcijos naudojimas visiškai nepakeičia pirštų dūrių, bet tikriausiai tikrinsite savo KG gerokai rečiau. Jutiklio rodmenys paimami iš Jūsų intersticinio skysčio (skysčio, supančio jūsų audinio ląsteles), o ne iš kraujo, todėl vis tiek turite atlikti tyrimą naudodami KG matuoklį. Naudojant „Guardian™ 4“ jutiklį ir siųstuvą, pirmą kartą įjungus „SmartGuard™“ automato funkciją būtinas gliukozės kiekio kraujyje rodmuo, kitu atveju pirštų durti nereikia. Jei gliukozės įspėjimai ir CGM rodmenys neatitinka Jūsų simptomų, naudokite gliukozės kiekio kraujyje matuoklį, kad priimtumėte sprendimus dėl diabeto gydymo. Svarbu žinoti, kad visos įvestos į pompą ir priimtos gliukozės kiekio kraujyje vertės naudojamos kalibravimui. Žr. Sistemos vartotojo vadovą – SmartGuard™ funkcija.
*Skaičiuojama, kad yra daromos keturios injekcijos per dieną 30 dienų, o vienas infuzijos rinkinys keičiamas kas dvi ar tris paras.

Ar insulino pompa atspari vandeniui?

Gaminimo metu ir kai insulino rezervuaras yra tinkamai įdėtas, Jūsų insulino pompa  yra atspari vandeniui. Ji yra apsaugota nuo poveikio po vandeniu iki 3,6 metro gylyje iki 24 valandų. Nors ji sukurta taip, kad būtų atspari vandeniui, laikui bėgant atsirandantys įtrūkimai gali padaryti ją labiau pažeidžiamą dėl vandens padarytos žalos. Prieš maudantis ar prausiantis rekomenduojame nusiimti insulino pompą. Jutiklis ir siųstuvas yra atsparūs vandeniui 2,4 metro gylyje iki 30 minučių. CGM rodmenys negali būti perduodami iš jutiklio į pompą, kai ji yra vandenyje.

Kokia yra MiniMed™ 780G sistemos kompensavimo VLK lėšomis tvarka?

Visi sergantieji I tipo cukriniu diabetu gali pretenduoti į valstybės kompensaciją insulino pompų nuomai. Daugiau https://www.monameda.lt/biblioteka/pasinaudokite-vlk-kompensacija-insulino-pompos-jos-susinaudojanciu-daliu-bei-ngs-sistemos-nuomai/